Migawki z zachodniego krańca Wrocławia i okolic.
Blog > Komentarze do wpisu

Ruiny w Lesie Mokrzańskim

W Lesie Mokrzańskim znajdują się pozostałości po dawnej restauracji Waldschlossen. Obiekt był  częścią Kolonii Wiśniowa Góra czyli kompleksu restauracji i domów letniskowych w tej okolicy. Miejsce to jest kolejnym argumentem, aby śmiało twierdzić, że przed II wojną światową nasi zachodni sąsiedzi umieli miło spędzać wolny czas. Obecnie długo by szukać w okolicy jakichś lokali, można się jednak zawsze przejść do lasu na spacer, do tego warunki pozostały niezmienne.

Archiwalne fotografie pochodzą z serwisów Dolny Śląsk na fotografii  oraz FotoPolska

Fotografia archiwalna:Dolny Śląsk na fotografii

link do fotografii: Dolny Śląsk na fotografii

link do fotografii: Dolny Śląsk na fotografii

link do fotografii: FotoPolska

 październik 2013

wtorek, 26 listopada 2013, skrzatka_wariatka

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2013/11/27 01:04:46
taaaa... wiele to tego nie zostało
-
2013/11/29 23:33:31
To naprawdę TAK wyglądało??? Na te schody kiedyś przypadkiem trafiłem, ot, jakieś pozostałości po dawnej budowli - nie spodziewałem się jednak czegoś takiego? I po zdjęciach miałem wątpliwości, czy to to samo miejsce - to przedostatnie doskonale doskonale oddaje klimat miejsca, które natchnęło mnie do wymyślenia legendy o wojnie Nieba z Ziemią... no i w tej właśnie okolicy można odnaleźć wspaniałe orzechy, więc pewnie właśnie dlatego Lissa wstrzymała się do wczesnej zimy z publikacją tego wpisu :)
prawiezegory.blogspot.com/2011/08/piekno-zaklete-w-deszczu.html
-
2013/12/05 13:51:56
Praktycznie na tego. Lipca zatrzymałam się tam samochodem z Micz...... I siedli my sobie chszcząc tę ruinę naszymi sposobami PS: masz CD mam to dawaj......ale ja też nie spodziewałem się takiego pałacyku pańskiego.jednak to dobrze ,że zniesiono pańszczyznę a wk....... Chłopi pewnie na początku spalili wszystko.