Migawki z zachodniego krańca Wrocławia i okolic.
poniedziałek, 16 października 2017

Do kolekcji przedwojennych pamiątek związanych z budownictwem na terenie Leśnicy dołączam płytkę chodnikową, na którą natknęłam się fotografując wyjątkowy ganek przy Skoczylasa 18. Miałam wyjątkowe szczeście podczas tej wizyty w Leśnicy (dla informacji przypomnę, że mieszkam teraz zupełnie gdzie indziej). Udało mi się odkryć dwa zupełnie nowe miejsca pamięci. Jechałam autem i mijałam wyburzaną świetlicę Źródełko, spod której wyłonił się duży napis. Podeszłam pod ganek, który jest jednym z moich ulubionych obiektów do fotek na instagram i dosłownie weszłam na napis na chodniku. Początkowo potraktowałam go jako dość współczesny, ale coś mi nie dawało spokoju. Zrobiłam zdjęcie telefonem i w domu przyjrzałam się bliżej. Wydaje mi się, że jest to nazwisko zapewne właściciela firmy i jej umiejscowienie: Breslau Karlowitz. Oczywiście mogę się mylić, ale oceńcie Państwo sami. 

Willa przy Skoczylasa 18:

Ganek:

Umiejscowienie płytki:

Zbliżenie napisu:

wrzesień 2017

środa, 11 października 2017

Przy okazji wizyty w stajni Pod Topolami udało mi się uchwycić kilka lądujących samolotów. Niebo było dość zachmurzone tego dnia. Konie ze szkółki zupełnie nie przejmują się hałasem i widokami, a uwierzcie mi, maszyny latają tu naprawdę nisko.

...

...

wrzesień 2017

14:39, skrzatka_wariatka , okolice
Link Dodaj komentarz »
środa, 04 października 2017

Pod koniec września wyburzono malutki bydynek świetlicy Źródełko, który znajdował się na rogu ulic Dolnobrzeskiej i Krępickiej. Przylegał do opuszczonego budynku przy Krępickiej 1. Po wyburzeniu odsłonięta została dolna cześć ściany, na której znajduje się cześć przedwojennego napisu. Jeśli potrafią Państwo go odszyfrować, to będzie dla mnie duża pomoc. Napis jest dla mnie kompletną niespodzianką, nie wiedziałam wcześniej o jego istnieniu. Miałam dużo szczęścia, że akurat byłam w Polsce kiedy to się stało. Trudno mi w tej chwili powiedzieć dlaczego Źródełko zniknęło z mapy Leśnicy i jaki będzie dalszy los budynku widocznego na zdjęciach.

Jestem świeżo po powrocie z Polski, przywiozłam ze sobą około 200 nowych fotografii Leśnicy i okolic. Powstanie z tego kilkanaście wpisów, także zapraszam do regularnych odwiedzin bloga.

Oprócz tego napisu znalazłam jeszcze jedną ''pisaną'' pamiątkę po Breslau w miejscu, gdzie byłam robić zdjęcia już wiele razy. Leśnica w dalszym ciągu potrafi mnie zaskoczyć. Zapraszam też na leśnickiego INSTAGRAMA, gdzie już opublikowałam 17 nowych fotek a w zanadrzu mam dużo więcej. Szukajcie mnie jako @lissa.lesnica. Jeśli chcecie spojrzeć nie tylko w aplikacji to link znajduje się na stronie głównej bloga, w zakładkach. Będzie mi miło jeśli dodacie mój profil do obserwowanych :)

wrzesień 2017

czwartek, 28 września 2017

W tym wpisie umieszczam stare fotografie kamienic leśnickich zrobione na przestrzeni lat 2012-2016. 

Średzka

maj 2012

Brzezińska

maj 2012

czerwiec 2012

wrzesień 2012

Średzka

Rubczaka

marzec 2013

Trzmielowicka

 Plońskiego/Rubczaka

maj 2013

Kosmonautów

kwiecień 2015

Rytownicza

maj 2015

Dolnobrzeska/Eluarda

lipiec 2015

Wolska

kwiecień 2016

piątek, 22 września 2017

Jeden z wielu na terenie dawnego Breslau punkt wysokościowy czyli reper znajduje się w domu przy Dolnobrzeskiej 52 w Leśnicy.

Reper z numerem 1151, kolejne zbliżenie:

grudzień 2016

20:20, skrzatka_wariatka , detale
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 211