Migawki z zachodniego krańca Wrocławia i okolic.
sobota, 29 listopada 2008

1

2
listopad 2008 

21:30, skrzatka_wariatka , parki
Link Komentarze (1) »
czwartek, 27 listopada 2008

W sobotę odbędzie się kolejna wielka wymiana ubrań, butów i wszelkich dodatków w CK Zamek na pl. Świętojańskim 1. Zapraszamy wszystkie Panie. Opis imprezy znajdziecie w archiwalnym wpisie pod tytułem: ''Dzień Kobiet inaczej'' z 27. lutego 2008, w kategorii: wydarzenia.

wymiana

16:30, skrzatka_wariatka , wydarzenia
Link Dodaj komentarz »
środa, 26 listopada 2008

Willa na rogu Rubczaka i Kąckiej

DSC_1580
maj 2008 

10:12, skrzatka_wariatka , okna
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 25 listopada 2008

Budynek przy leśnickim młynie nad Bystrzycą.

DSC_0441
styczeń 2008

Tagi: młyn
21:04, skrzatka_wariatka , bystrzyca
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 24 listopada 2008

Dotarłam do kolejnego wydawnictwa związanego z Leśnicą. Tym razem jest to broszura wydana pod patronatem Rady Osiedla Leśnica przez Centrum Kultury Zamek. Jest ona czymś na kształt folderu turystycznego, którego głównym tematem jest leśnicki zamek. Publikacja zawiera teksty autorstwa: Marka Buraka, Andrzeja Dwojaka, Haliny Gołdy-Krajewskiej, Krzysztofa Kwaśniewskiego oraz Jerzego Mazurkiewicza, pod redakcją Elżbiety Lenczyk, obecnej dyrektorki CK Zamek. Wydawnictwo składa się z 7 rozdziałów o następujących tytułach:

  1. Instytucja
  2. Leśnica
  3. Historia zamku leśnickiego
  4. Badania archeologiczno-architektoniczne na terenie zabytkowego zespołu parkowo-pałacowego we Wrocławiu Leśnicy
  5. Zabytkowy park krajobrazowy
  6. Legenda o złych hrabiach
  7. Gdzie są skarby?

Od strony graficznej broszura prezentuje się następująco: 13 kolorowych fotografii plus 3 na okładkach, 2 kolorowe ryciny z XVIII wieku oraz współczesna mapka dzielnicy. Zaletą jest moim zdaniem, że każdy z rozdziałów jest przetłumaczony na język niemiecki oraz angielski. Polecam każdemu, kto chce zapoznać się z historią oraz aktualną działalnością naszego zamku. Na fotografiach zobaczycie m. in. jedyny mebel, który pozostał ze starego wystroju wnętrza oraz XIX-wieczną pozłacaną spinkę do włosów znalezioną podczas prac wydobywczych prowadzonych przez Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk we Wrocławiu.

zamek w lesnicy

 
1 , 2 , 3 , 4
Archiwum
Tagi