Migawki z zachodniego krańca Wrocławia i okolic.
wtorek, 26 listopada 2013

W Lesie Mokrzańskim znajdują się pozostałości po dawnej restauracji Waldschlossen. Obiekt był  częścią Kolonii Wiśniowa Góra czyli kompleksu restauracji i domów letniskowych w tej okolicy. Miejsce to jest kolejnym argumentem, aby śmiało twierdzić, że przed II wojną światową nasi zachodni sąsiedzi umieli miło spędzać wolny czas. Obecnie długo by szukać w okolicy jakichś lokali, można się jednak zawsze przejść do lasu na spacer, do tego warunki pozostały niezmienne.

Archiwalne fotografie pochodzą z serwisów Dolny Śląsk na fotografii  oraz FotoPolska

Fotografia archiwalna:Dolny Śląsk na fotografii

link do fotografii: Dolny Śląsk na fotografii

link do fotografii: Dolny Śląsk na fotografii

link do fotografii: FotoPolska

 październik 2013

piątek, 22 listopada 2013

Około godziny trwała dzisiejsza Blokada Leśnicy. Mieszkańcy z transparentami pokonywali trasę ograniczoną przez dwa przejścia dla pieszych (w okolicy pętli oraz skrętu z Średzkiej w ul. Skoczylasa). Ruchem samochodowym kierowała policja robiąc 5-minutowe przerwy na przejazd aut. Akcja przebiegła bardzo spokojnie i bezpiecznie. Zainteresowanie mediów lokalnych było duże. Pojawili się także przedstawiciele Rady Osiedla oraz lokalni politycy. Miejmy nadzieję, że usłyszą o nas tam gdzie trzeba i blokada odniesie oczekiwany skutek.

Protestowano także na "4 łapach":

listopad 2013

Tagi: Średzka
23:44, skrzatka_wariatka , wydarzenia
Link Komentarze (2) »
czwartek, 21 listopada 2013

29 października na facebooku pojawił się profil -Blokada Leśnicy-, bardzo szybko zyskał poparcie ludzi, na chwilę obecną ma 1225 "polubień". Profil powstał w celu zorganizowania społeczności osiedla do działania na rzecz przyspieszenia budowy obwodnicy Leśnicy, m.in. poprzez zorganizowanie blokad drogi krajowej nr 94 (ulica Średzka).  Pierwsza blokada już jutro, tj. w piątek 22 listopada o godz. 17. Zbiórka w okolicach pętli, przy placu.

19:56, skrzatka_wariatka , wydarzenia
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 17 listopada 2013

Listopadowe obrazki aparatem analogowym, rok 2005, Mokra.

listopad 2005

Tagi: mokra
21:53, skrzatka_wariatka , 4 pory roku
Link Dodaj komentarz »
sobota, 16 listopada 2013

Teren dawnego PGR-u przy Dolnobrzeskiej:

czerwiec 2006

20:23, skrzatka_wariatka , pgr
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3
Archiwum
Tagi