Migawki z zachodniego krańca Wrocławia i okolic.
czwartek, 30 listopada 2017

Tak wyglądała we wrześniu ul. Mleczarska. Obsadzona jest regularnie starymi drzewami, podobnie jak ul. Stefana Batorego.

wrzesień 2017

21:51, skrzatka_wariatka , 4 pory roku
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 27 listopada 2017

Serowarska to bez wątpienia obok Kąckiej i Skoczylasa, jedna z najciekawszych ulic naszego osiedla. Idąc nią nie mogę oderwać wzroku od domow po obu stronach, większość powstała ponad 100 lat temu, bardzo mało jest tu współczesnych willi. Jak zawsze mam swoich ulubieńców i dom, który pokaże dziś do nich należy. urzeka mnie jego bryła, dach i kilka detali, które wpływają na taką a nie inną aurę, którą wytwarza. Dom otoczony jest jak większość willi przy Serowarskiej przestronnym i starym ogrodem. Nie znajdziecie tu kiczu, jedynie upływający czas...

Budynek jest z pozoru przysadzisty, niewyróżniający się, ale oczywiście diabeł tkwi w szczegółach. Jeśli dawna architektura Wrocławia porusza waszą wrażliwość to przyjrzyjcie się im a najlepiej wybierzcie na spacer po Pustkach i zobaczcie to na żywo.

Ganek:

Zdobienia pod dachem zauważyłam dopiero po 10 latach fotografowania Leśnicy i okolic. Chociaż nie wiem jak to się dzieje, to w sumie cieszę się, że w dalszym ciągu mogę odkrywać tu nowe rzeczy.

Wykusze okienne w dachu i ich detale:

wrzesień 2017

13:44, skrzatka_wariatka , wille
Link Komentarze (2) »
wtorek, 21 listopada 2017

Zdjęcia w środku i moment, w którym przedwojenną nastawnię zamieniono na niewielki kontener mieli Państwo okazję zobaczyć na blogu, o tu: Stacja Wrocław Leśnica-nastawnia

W międzyczasie budynek zyskał status zabytku. Dzięki tej małej tabliczce wiemy, że budynek przynajmniej nie zostanie wyburzony. Prawdopodobnie podzieli losy wielu jemu podobnych na Dolnym Śląsku i będzie stal niewykorzystany. Oby tylko nigdy nie spłonął jak nastawnia na stacji Nowy Dwór, będąca w prostej linii kilka km w stronę centrum Wrocławia. Miałam okazję widzieć jej pożar pod koniec września. 

W lustrze odbicie nowej nastawni:

wrzesień 2017

czwartek, 16 listopada 2017

Wojska Polskiego, jedna z najbardziej malowniczych ulic osiedla, tym razem fotografie wykonane wczesną jesienią.  

wrzesień 2017

poniedziałek, 13 listopada 2017

Mur otaczający plac po dawnej fabryce na Trzmielowickiej, graffiti znajduje się od strony stacji PKP Wrocław Leśnica.

wrzesień 2017

 
1 , 2
Archiwum
Tagi