Migawki z zachodniego krańca Wrocławia i okolic.
czwartek, 31 maja 2012

W Leśnicy mamy wyjątkowy, kolekcjonerski okaz samochodu Aero Minor firmy Jawa z 1947 roku. Jego właścicielem jest Pan Sebastian Bednarski. Odrestaurował on auto, które jest cały czas na chodzie i można je czasem zobaczyć przejeżdżające ulicami naszej dzielnicy. Jest to jedyny taki model samochodu w całej Polsce! Ogółem wyprodukowano ich w Czechosłowacji około 14 tysięcy. Więcej ciekawostek dowiecie się z filmiku, który zamieszczam poniżej, zachęcam do obejrzenia.

Informacje o produkowanych modelach dostępne są na stronie internetowej:

www.oldtimer.400.pl/aero.html

Stary plakat reklamowy:

Detale:

Auto z miejsca stało się atrakcją podczas postoju pod Cafe Minimal:

W pełnej krasie mknie przez Średzką:

maj 2012

Filmik, z którego dowiecie się więcej o tym aucie, opowiada jego właściciel, Pan Sebastian Bednarski.

15:19, skrzatka_wariatka , mieszkańcy
Link Dodaj komentarz »
środa, 30 maja 2012

Kamienica na ul. Średzkiej 28 została zaprojektowana jako trzykondygnacyjna neoklasycystyczna bryła nakryta dwuspadowym dachem przez mistrza Jaeschke już w 1882 roku.

sierpień 2009

maj 2012

Tagi: Średzka
18:10, skrzatka_wariatka , kamienice
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 29 maja 2012

Piesek pilnująco-przysypiający z posesji przy Ślepej 4 ;)

maj 2012

Tagi: Ślepa
23:33, skrzatka_wariatka , zwierzaki
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 28 maja 2012

Schrony obserwacyjne znajdujące się po dwóch stronach torów, na wysokości mostu kolejowego na Bystrzycy, na Złotnikach.

maj 2012

Tagi: Złotniki
21:46, skrzatka_wariatka , okolice
Link Dodaj komentarz »
piątek, 25 maja 2012

Pojawił się nowy punkt na kulturalno-smakowej mapie Leśnicy, otóż przy ul. Średzkiej, dokładnie naprzeciw CK Zamek otwarto kawiarenkę dla każdego. Cafe Minimal tworzą ludzie mający dokładną wizję tego jak ma to miejsce wyglądać - minimalne wnętrze z wielkimi planami na przyszłość. W menu aromatyczna kawa espresso, americano, cappuccino, latte oraz niezastąpiona w czasie upałów kawa mrożona na wynos, przepyszne amerykańskie lody Mini Melts (polecam smak czekolady z miętą :) oraz gofry. Chociaż lokal otwarty jest dopiero od około miesiąca o przepysznych, robionych na miejscu chrupiących zapiekankach krążą już legendy ;). Można też trafić na wegańskie ciasto, kolorowe babeczki lub muffinki z malinami i krówką.

To nie tylko miejsce, gdzie można się napić czy coś zjeść, jeśli macie ochotę na ciekawą dyskusję przy stoliczku pod akacją, chętnych nie brakuje ;) Tu też co dwa tygodnie dostępna będzie bezpłatna Gazeta Leśnicka. Trzymam kciuki za pomysłodawców i osoby związane z Cafe Minimal, podoba mi się wizja kulturalnego punktu postoju w ruchliwym centrum Leśnicy. Będę regularnie informować o nowych inicjatywach związanych z tym projektem i zapraszać Państwa na kolejne pyszności serwowane przez ekipę otwartą na nietypowe smaki, ale przede wszystkim na innych ludzi :)

Przy Cafe dostępne już stojaki na rowery:

Cafe Minimal zaprasza przez 7 dni w tygodniu w godzinach od 9 do 20.

maj 2012

Tagi: Średzka
17:42, skrzatka_wariatka , wydarzenia
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5
Archiwum
Tagi