Migawki z zachodniego krańca Wrocławia i okolic.
sobota, 24 maja 2014

Sala kinowa to i ekran musi być. Nie byle jaki. Bardzo ciężka konstrukcja, zwijana. Nad nim specjalny balkonik. Na pozostałych zdjęciach machiny na strychu zamkowym zarządzające tym oto cudem.

 

...

Balkonik i specyficzne wykończenie sufitu, które obecnie stanowi problem atestowy:

Za ścianą miejsce pracy osoby, która puszczała filmy. Od razu przychodzi mi do głowy bohater filmu Fight Club i jego podejście do kinematografii ;)

Mechanizmy na strychu:

 Zaplecze:

marzec 2014

środa, 21 maja 2014

Sala kinowa mieści się w CK Zamek na 1. piętrze. Obecnie nie spełnia już swojej roli w zakresie dla jakiego zaistniała. Od około roku właściwie nie jest używana, ze względu na brak wymaganych atestów. Dawniej filmy mogło oglądać tu około 170 widzów.

 

 

Dawniej podświetlane elementy informacyjne, pamiętam wprawdzie nie z tego kina, ale klimat ciemności na sali i światełek przy schodach to było to. Było, minęło...

marzec 2014

wtorek, 13 maja 2014

Na festiwalu spędziłam dwa wieczory, jeden na kulturalnej konsumpcji złotego trunku, drugi zaś z aparatem fotograficznym w ręce. Jak życie pokazało oba sposoby spędzania czasu niestety wykluczają się, przynajmniej w moim przypadku ;) W niedzielę udało mi się zrobić dla Państwa kilka zdjęć. Przybyłam stosunkowo późno, zaczął padać deszcz...

Oczywiście cieszyłam się z lokalizacji festiwalu w Leśnicy, ale sądzę, że przy takiej skali w jakiej się to obecnie odbywa nasz park poszedłby w drzazgi. Świetnie, że festiwal się rozwija, stadion jest ok. Moje wrażenia są bardzo pozytywne, zaskoczyła mnie bogata strefa gastronomiczna, nie tylko kiełbasy jak zawsze, wege też coś mogli zakąsić do piwa ;)

Koncert zespołu Roots Rockets. Profil zespołu na fb Roots Rockets

Koncert zespołu The Synki, pozytywnej ekipy wywodzącej się z Trzcianki zwanej przez nich Trzciamajką. Byłam tam nawet dwa razy ;) Na scenie zobaczyć można było 9-osobowy skład. Profil zespołu na fb The Synki

 

Zespół miał trzech najwierniejszych fanów, którzy w trakcie koncertu zaczęli się rozkręcać pod samą sceną:

W pewnym momencie zespół ogłosił konkurs na najwyżej skaczącego fana :D nagrodą była nowa płyta The Synków - "Skatelita". Na takich fanów zawsze można liczyć ;)

Chyba widzę zwycięzcę ;)

Koncert zespołu FairyTaleShow z Ząbkowic Śląskich. Profil zespołu na fb FairyTaleShow

maj 2014

sobota, 10 maja 2014

Wiosna szaleje w Lesie Mokrzańskim:

Przez Las Mokrzański prowadzi jeden z odcinków szlaku św. Jakuba. Ten pilegrzymkowy szlak zwany też z hiszp. Camino de Santiago prowadzi do katedry Santiago de Compostela w Hiszpanii. Nie ma jednej trasy pielgrzymki, a uczestnicy mogą dotrzeć do celu jednym z wielu szlaków. Drogi te oznaczone są w całej Europie żółtymi muszlami i strzałkami w tym kolorze. Muszla, z która była jednym z artybutów Świętego stała się symbolem pielgrzmów. Wrocławski odcinek jest częścią większego o nazwie Via Regia, który ma 918 km i biegnie przez województwa podkarpackie, małopolskie, śląskie, opolskie i dolnośląskie.

maj 2014

19:06, skrzatka_wariatka , 4 pory roku
Link Dodaj komentarz »
piątek, 09 maja 2014

Ogrodzenie przy Krępickiej.

marzec 2014

Archiwum
Tagi