Migawki z zachodniego krańca Wrocławia i okolic.
wtorek, 23 czerwca 2015

W tle bloki przy ul. Królewieckiej:

maj 2015

20:37, skrzatka_wariatka , okolice
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 18 czerwca 2015

Kamienica przy ul. Płońskiego 11 (połączona z nr 13, przez co mogą wyglądać jak jedna, fotografie do obejrzenia tutaj: http://lissa.blox.pl/2012/06/Kamienica-Plonskiego-13.html ). Podobnie jak jej sąsiadka powstała wg projektu A. Ihme w 1910 roku. Obie zachowują secesyjną stylistykę. W czasach kiedy Leśnica była niemiecka nadano im imiona Elfriede i Elsa.

Współcześnie dobudowano kolejną, z numerem 9, stylistycznie usiłującą pasować do reszty:

maj 2015

Nad wejściem do bramy (starsze fotografie):

maj 2012

12:41, skrzatka_wariatka , kamienice
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 16 czerwca 2015

Wooded Festiwal 2015 był pierwszą edycją tego eventu i odbył się w Centrum Kultury Zamek we Wrocławiu 13 czerwca 2015 r. Teren wokół zamku został ogrodzony, główna brama pełniła rolę wejścia na teren imprezy. Ustawiono dwie sceny, główną w amfiteatrze przy zamku oraz Pine Stage z tyłu budynku.

MIN t

Klaves

WOODED ART: Królestwo, Witalis, IP Group, bop architects and "bfp&r“ www.farb-fernseher.de

Wooded Family - strefa zabaw dla dzieci, dostępna dla osób z karnetem festiwalowym, ale także dla mieszkańców po wykupieniu osobnego biletu. Wooded Family to inicjatywa podjęta przez ludzi posiadających pasję do muzyki elektronicznej chcących ją dzielić wspólnie ze swoimi rodzinami. Edukując najmłodsze muzyczne pokolenia tworzą wioskę dziecięcą, której celem prócz słuchania dobrej muzyki jest kreatywna zabawa.

Strefa Food Track:

Miłe złego początki, atmosfera robi się gęsta nad Leśnicą, około 19:30 natura pokazuje nam swoją kapryśną twarz, w okolicy zaczyna się burza z ogromną ilością deszczu. Ja sama moknę całkowicie zanim jeszcze uda mi się dobiec pod parkowe drzewo. Festiwal zostaje przerwany na ok. 1,5 h, główna scena zostaje zalana, moknie sprzęt i okablowanie. Dalszy ciąg wisi na włosku, jednak po przeorganizowaniu Wooded Festiwal trwa w najlepsze do godz. 10:30 niedzielnego poranka. Około godz. 23 zostaje podana informacja o odwołaniu trzech koncertów, które miały odbyć się na scenie w amfiteatrze, nie zagra Kamp!, Natalia Przybysz i Cloud Boat. Wiele osób jest bardzo zawiedzionych, fb profil Wooded przyjmuje sporą ilość internetowego hejtu, zostają najwytrwalsi, którzy tańczą pod zamkiem pomimo kapiącego deszczu. Jedna ze scen zostaje przeniesiona na taras zamkowy.

Chmury nad ul. Średzką na moment przed burzą:

Po przeorganizowaniu line up prezentował się tak:

Terrace Stage:

23:00 - 01:00 Marco Resmann

01:00 - 03:00 Jay Shepheard

03:00 - 05:00 Horse Meat Disco & Catz'n Dogz

05:00 - 06:00 Canalia

Pine Stage:

23:00 - 01:00 Max Graef

01:00 - 02:00 Rodriguez JR.

02:00 - 04:00 SLG & Kuba Sojka

04:00 - 05:00 Mathew Jonson

05:00 - 06:30 Randomer

06:30 - 08:30 Nick Hoppner

08:30 - 10:30 Mark Henning

Noc na tarasie:

Pine Stage:

Podświetlony stary most nad fosą:

Ostatni wojownik - Mark Henning i jego armia, ok. 10 rano w niedzielę (foto telefonem w drodze do pracy ;)

czerwiec 2015

niedziela, 14 czerwca 2015

Tak wyglądały przygotowania do Wooded Festiwal 2015 na dwa dni przed imprezą:

Strefa chill out w budowie:

Drogowskazy:

czerwiec 2015

wtorek, 09 czerwca 2015

WOODED FESTIVAL 2015

13 czerwca - Wrocław

Centrum Kultury Zamek Leśnica

BILETY:

IV PULA: 119PLN, grupowe: 199 PLN (2 os.), 369 PLN (4 os.)

ZAGRAJĄ: Kamp!, Natalia Przybysz, Cloud Boat

Mathew Jonson live (Kanada), Rodriguez Jr. Live (Francja), Catz 'n Dogz (PL), Randomer (Wielka Brytania), Nick Höppner (Niemcy), Marco Resmann (Niemcy), Mark Henning (Niemcy), Jay Shepheard (Wielka Brytania), Max Graef (Niemcy), An On Bast live (PL), Bueno Bros (PL), Horse Meat Disco (Wielka Brytania), Kuba Sojka live (PL), SLG live (PL), dj Schwa (Czechy), Kosmos (PL), Klaves (PL), MIN t live (PL), Canalia (PL), Rodrigezz (PL), Seb (PL)

WOODED ART: Królestwo, Witalis, IP Group bop architects and "bfp&r"

WOODED FAMILY: strefa dla najmłodszych, animatorzy, polscy projektanci hand made ciuchów dla dzieci

Dwie doskonale przyjęte edycje imprez pod szyldem Wooded we Wrocławiu, były tylko początkiem historii tego eventu w Polsce. 13 czerwca 2015 roku odbędzie się pierwsza edycja Wooded Festival! 

Gwiazdy elektroniki, wyjątkowe miejsce, przywiązanie do natury oraz niespotykane wcześniej dodatkowe atrakcje.

Park przy CK Zamek Leśnica we Wrocławiu oferuje zapierające dech w piersiach widoki i przestrzeń, która 13 czerwca stanie się areną pierwszego festiwalu pod szyldem Wooded.

Dołącz do wydarzenia: https://www.facebook.com/wooded.events/

Wooded to projekt stworzony przez Catz 'n Dogz, C&C Bookings i Feast Artists. Wojtek i Grzegorz to dj'e rozpoznawalni w najdalszych zakątkach globu, jednak cały czas silnie związani ze swoim krajem. Wiele inicjatyw, które tworzą ma na celu promowanie polskiej sceny i podnoszenie jej znaczenie w świecie. Nie inaczej jest w przypadku konceptu Wooded. Na silnym przywiązaniu do natury, najlepszym nagłośnieniu, aspektach poza muzycznych, wraz ze sprawdzoną ekipą, budują markę nowego eventu w Polsce, a przede wszystkim nowej jakości.

Miejsce, przykładem naszych poprzednich eventów, zostanie specjalnie zaaranżowane przez współpracujących z nami polskich artystów i designerów jak i zaprzyjaźnionych berlińskich architektów, odpowiedzialnych chociażby za projekty związane z kultowym klubem Berghain/Panormabar.

Czas na nowe wyzwanie! W 2015 roku odbędzie się Wooded Festival! Wszystkie aspekty, stanowiące trzon poprzednich imprez, zostaną wyeksponowane właśnie podczas festiwalu, który ma stać się wizytówką naszego kraju, również dla gości z zagranicy. - zapowiadają organizatorzy.*


 *tekst i plakat: źródło organizatorzy festiwalu WOODED 

 
1 , 2
Archiwum
Tagi