Migawki z zachodniego krańca Wrocławia i okolic.
wtorek, 31 lipca 2012

Nowe domki na rogu Dolnobrzeskiej i Mokrzańskiej, w pobliżu byłego Państwowego Gospodarstwa Rolnego.

lipiec 2012

poniedziałek, 30 lipca 2012

Fotografie wykonane komórką, tęcza uciekała a mój aparat, którym zawsze pstrykam dopiero do mnie jechał ;) Mam nadzieję, że się spodobają :)

Chmury nad polem na Mokrzańskiej, zapowiadało się niebezpiecznie, ale nawet nie padało :)

lipiec 2012

22:44, skrzatka_wariatka , 4 pory roku
Link Komentarze (1) »
czwartek, 26 lipca 2012

Było tak:

Mural wykonany został przez Johannesa Mundingera, Patu, Nonostop Nonsens i Wurst Bande w sobotę, 21 lipca 2012.

Detale:

Autorka: Patu

Autor: Johannes Mundinger

Autor: Johannes Mundinger (elementy miasta), Moys (graffiti)

Autor: Moi (Nonstop Nonsens)

Autorzy: WurstBande (Urkel&Irgh)

Symboliczny ekran kinowy jeszcze w trakcie malowania na tylnej ścianie Cafe Minimal:

Autor: Azione (Nonstop Nonsens)

lipiec 2012

Tagi: Średzka
23:43, skrzatka_wariatka , street art
Link Dodaj komentarz »
środa, 25 lipca 2012

21. lipca w Leśnicy, dzięki współpracy Kolektywu Cafe Minimal z artystami z Berlina: Johannesem Mundingerem, Patu, Nonstop Nonsens i Wurstbande, został zrewitalizowany stary mur na ulicy Średzkiej 13. W czasie jednego popołudnia, przy obecności kilkudziesięciu osób rozlokowanych wygodnie na kocykach przy murze, powstał mural, w kolorach miętowo-fioletowo-białym. Przedstawia postaci swobodnie spędzające czas, na rowerach, z psami, tak jak preferuje to robić duża część mieszkańców naszego osiedla. Farby użyte do malowidła pochodziły w większości od przyjaciół Cafe Minimal, za co należą się podziękowania. Podczas pikniku można było skosztować wegetariańskiego jedzenia przygotowanego przez Michała i Mariusza z Kolektywu: bigosu wege, gulaszu z soi i fasolki, soczewicy po marokańsku, lecza kuminowo-korzennego z kabaczków, pasty fasolowej, naleśników z nadzieniem meksykańskim. Sześcioosobowa grupa Berlińczyków wykonała mural charytatywnie, spędziliśmy z nimi kilka niezapomnianych dni i bardzo, bardzo im dziękujemy :) To był niezapomniany czas a efekt widoczny jest na wyciągnięcie ręki - nowa jakość w Leśnicy, kawał dobrej europejskiej sztuki ulicznej w tej zapomnianej wielokrotnie przez resztę miasta przestrzeni.

Dyskusje nad szkicami:

Goście także dokumentowali całe zajście ;)

Wydarzenie było filmowane przez KonitaFilms, czekamy z niecierpliwością na montaż :) Dodatkowo pojawiło się dwóch fotoreporterów oraz dziennikarka z Gazety Wrocławskiej. Kręcone były także ujęcia, które użyte zostały w newsie dla Telewizji Tede.

Na ścianie z tyłu Cafe Minimal został namalowany symboliczny ekran kinowy. Kolektyw Cafe Minimal, jeszcze w te wakacje chce zorganizować na nim pokaz kina letniego, dla wszystkich chętnych, z pewnością dowiecie się o nim wcześniej z mojego bloga.

Piknik przy Cafe Minimal:

Równocześnie, na ścianie frontowej Cafe Minimal, malarz ze Stabłowic, Waldemar Mokur tworzył jednego ze swoich krasnali, tym razem z kubkiem kawy w ręce.

lipiec 2012

Tagi: Średzka
14:50, skrzatka_wariatka , wydarzenia
Link Komentarze (1) »
wtorek, 24 lipca 2012

W poniedziałek, tj. 23 lipca 2012, w Informacjach TedeTv pojawił się news o akcji malowania murali w Leśnicy. Rozpoczyna się dokładnie w 13 minucie. 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5
Archiwum
Tagi