Migawki z zachodniego krańca Wrocławia i okolic.
piątek, 30 października 2015

Warsztaty repuserskie: Rextorn Metalwork

Warsztaty tańca dawnego - pokaz Serenissima

Warsztaty: Ex-Libris Technika akwaforty, Justyna Patecka i Katarzyna Roman

Wystawa: "Potwory" Johan Potma i Mateo Dineen

Na tarasach: SKafS Sebastian Kucharski. W opisie wystawy można było przeczytać: "  Największe i najbardziej pracochłonne rzeźby składają się z ponad tysiąca elementów skrupulatnie połączonych ze sobą. Wszystkie powstają z materiałów przeznaczonych do recyklingu głównie z przemysłu motoryzacyjnego lecz nie tylko. Wykonanie rzeźby o wadze 400/500 kg i wysokości 3 m zajmuje około 3/5 miesięcy w zależności od dostępności części."

Stół i krzesła zainspirowane filmem "Obcy":

Wystawa: Papierowe modele z Uniwersum Gwiezdnych Wojen - Bernard Szukiel.

Sokół Millenium. Najszybsza kupa złomu w Galaktyce. Skala 1:36. Model powstał w ciągu 4 lat. Został wykonany od podstaw z papieru.

AT - AT Imperialna maszyna krocząca, 10 lat po bitwie na planecie Endor. Skala 1:30. Model powstał w przeciągu 6 miesięcy. Został wykonany od podstaw z papieru.

Tymczasem w obozowisku Zakonu Świętego Płomienia:

Zakonne gry i zabawy:

czerwiec 2015

czwartek, 29 października 2015

CK Zamek w Leśnicy podczas Dni Fantastyki 26-28 czerwca 2015:

Strefa handlowa:

Fantastyczne ciuchy:

...

Malowanie karykatur:

...

Koncert zespołu Skaza:

Gala Dni Fantastyki - organizatorzy: dyrektor CK Zamek Elżbieta Lenczyk oraz Piotr Makarewicz i Maciej Kozieł

Nagrody w kategoriach: Cosplay, Literatura i Komiks:

Główni sprawcy tego zamieszania - organizatorzy P. Makarewicz i M. Kozieł czuwają nad wszystkim ;) statuetki i galę ochraniał też Zakon Świętego Płomienia:

Wręczenie nagrody w kategorii Literatura - jurorki Martyna Raduchowska i Aneta Jadowska:

Kryształowy Smok w kategorii Komiks:

czerwiec 2015

wtorek, 27 października 2015

Miałam okazję obserwować zabawy młodych koni na padoku przy ul. Stabłowickiej:

Kasztanek wydaje się znudzony, ale to on tak naprawdę był stroną zaczepiającą ;)

Co widać na załączonych obrazkach:

Na końcu się rudzielec oddalił:

maj 2015

22:11, skrzatka_wariatka , zwierzaki
Link Dodaj komentarz »
środa, 14 października 2015

W ramach realizowanego przez Europejską Stolicę Kultury Wrocław 2016 projektu „Wrocław – wejście od podwórza” zapraszamy młodzież, dorosłych i seniorów do udziału w dwuetapowych warsztatach realizacji słuchowisk i nagrań terenowych. W ich trakcie powstaną słuchowiska opowiadające nieznane lub zapomniane historie leśnickich podwórek. Słuchowiska zostaną umieszczone w stanowiskach odsłuchowych zamontowanych na tarasie CK Zamek. Będą one zachęcać zwiedzających Zamek i Leśnicę do odwiedzenia miejsc, o których wspólnie opowiemy. Dla mieszkańców Leśnicy będzie to nie tylko możliwość zaproszenia gości do zwiedzenia i poznania historii mniej znanych zakątków Leśnicy, ale również zgłębienie technik realizacji nagrań terenowych, pracy nad tekstem i scenariuszem opowiadania oraz reżyserią słuchowiska dźwiękowego. 


Pierwszy etap warsztatów (17-18 października) przygotowany przez Pracownię Badań Pejzażu Dźwiękowego prowadzoną przez dra Roberta Losiaka przy Instytucie Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego, będzie wprowadzeniem w zagadnienia pejzażu dźwiękowego, a w części praktycznej przygodą z rejestrowaniem audiosfery miejskiej przy pomocy profesjonalnego sprzętu nagraniowego. W trakcie drugiej części warsztatów (7-9 listopada) pisarka i krytyczka sztuki Agnieszka Kłos wspólnie z uczestnikami opracuje scenariusze i nagrania do słuchowisk opowiadających historie wybranych leśnickich podwórek. 6. grudnia w CK Zamek odbędzie się uroczysta premiera przygotowanych wspólnie słuchowisk. Nad przebiegiem procesu kompozycyjnego i realizacją dźwiękową będzie czuwać Daniel Brożek - producent muzyczny i kurator projektów z dziedziny sztuki dźwięku.


// 17-18.10.2015 // ETAP I

17.10 - godz. 10:00 - 16:00 
warsztaty: audiosfera miejska, nagrania terenowe cz. 1
18.10 - godz. 10:00 - 14:00
warsztaty: audiosfera miejska, nagrania terenowe cz. 2

Prowadzenie: Robert Losiak i Kamila Staśko-Mazur, Pracownia Badań Pejzażu Dźwiękowego przy Instytucie Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego.
http://pracownia.audiosfery.uni.wroc.pl/

// 07-08.11.2015 // ETAP II

7.11 - godz. 10:00 - 16:00 
warsztaty: praca z opowiadaniem i słuchowiskiem cz.1
8.11 - godz. 10:00 - 16:00 
warsztaty: praca z opowiadaniem i słuchowiskiem cz.2

Prowadzenie: Agnieszka Kłos, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu

// 6.12 - godz. 14:00 - premiera słuchowisk //

Opieka kuratorska i dźwiękowa: Daniel Brożek / Czarny Latawiec

>> Zapisy: podworka2016@gmail.com lub recepcja CK Zamek
>> Udział bezpłatny,
>> ilość miejsc ograniczona

Organizatorzy: ESK Wrocław 2016, CK Zamek

środa, 07 października 2015

Natknęłam się na maleńką wzmiankę o Leśnicy w powieści Andrzeja Sapkowskiego "Boży Bojownicy". Jest to drugi tom przygód Reinmara z Bielawy, mocno osadzony w historycznych realiach. Akcja rozgrywa się około 1428 roku na ziemiach śląskich oraz czeskich. Leśnicy dotyczy zaledwie jedno zdanie, ale pokazuje ono wyraźnie dbałość autora o prawdę historyczną. Pozwolę sobie zacytować:

Reynevan obejrzał się. Główne siły Taboru i Sierotek przekraczały Bystrzycę przez uchwycony most w Leśnicy, obok dopalającej się komory celnej.*

Wszystko się zgadza, bohaterowie przemierzający cały Śląsk trafili także w nasze okolice. Prawdą jest, że istniała tu komora celna. Miejsce to ucierpiało podczas najazdów husytów w tamtych czasach.

 

 

* Andrzej Sapkowski, Boży bojownicy, wyd. Supernowa, Warszawa 2004

 
1 , 2
Archiwum
Tagi