Migawki z zachodniego krańca Wrocławia i okolic.
wtorek, 21 listopada 2017

Zdjęcia w środku i moment, w którym przedwojenną nastawnię zamieniono na niewielki kontener mieli Państwo okazję zobaczyć na blogu, o tu: Stacja Wrocław Leśnica-nastawnia

W międzyczasie budynek zyskał status zabytku. Dzięki tej małej tabliczce wiemy, że budynek przynajmniej nie zostanie wyburzony. Prawdopodobnie podzieli losy wielu jemu podobnych na Dolnym Śląsku i będzie stal niewykorzystany. Oby tylko nigdy nie spłonął jak nastawnia na stacji Nowy Dwór, będąca w prostej linii kilka km w stronę centrum Wrocławia. Miałam okazję widzieć jej pożar pod koniec września. 

W lustrze odbicie nowej nastawni:

wrzesień 2017

czwartek, 16 listopada 2017

Wojska Polskiego, jedna z najbardziej malowniczych ulic osiedla, tym razem fotografie wykonane wczesną jesienią.  

wrzesień 2017

poniedziałek, 13 listopada 2017

Mur otaczający plac po dawnej fabryce na Trzmielowickiej, graffiti znajduje się od strony stacji PKP Wrocław Leśnica.

wrzesień 2017

piątek, 10 listopada 2017

Serowarska 29

wrzesień 2017

Tagi: Serowarska
22:35, skrzatka_wariatka , okna
Link Dodaj komentarz »
środa, 08 listopada 2017

Willa i jej detale już kiedyś były na blogu, ale udało mi się zrobić więcej zbliżeń i być może nie wszyscy widzieli wczesniejsze zdjęcia. Jest to jedna z największych willi na terenie Leśnicy i okolic. Cieszy to, że jest odrestaurowana i nie przepadła jak wiele jej podobnych we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. W latach powojennych mieszkali tu pracownicy fabryki WZMO z ul. Trzmielowickiej. Data powstania budynku to 1907 rok. Przed domem rosną duże i stare platany. Naprawdę piekne miejsce.

 

wrzesien 2017

12:18, skrzatka_wariatka , wille
Link Komentarze (2) »
Tagi