Migawki z zachodniego krańca Wrocławia i okolic.
poniedziałek, 18 lutego 2008

Kolejny leśnicki piesek, znany powszechnie zapewne z powodu swej przedniej łapki. Oszczekał mnie w podwórku na Średzkiej i nie dał szansy na dłuższą sesję, gdyż pobiegł załatwiać swoje pilne sprawy.


luty 2008

Tagi: Średzka
00:09, skrzatka_wariatka , zwierzaki
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 14 lutego 2008

Tradycyjna, papierowa Gazeta Leśnicka doczekała się swojej internetowej siostry. Pierwszy, wirtualny numer tego dwutygodnika społeczno-kulturalnego ukazał się w sieci 8 lutego. Donoszę o tym z małym poślizgiem, ale jakoś mi tak ostatnio dni uciekają i nie wiem co się dzieje dookoła. Adres znajduje się w linkach na moim blogu. Dobranoc :)

22:54, skrzatka_wariatka , wydarzenia
Link Dodaj komentarz »
środa, 13 lutego 2008

Schowany w podwórku na Średzkiej 21a. 


grudzień 2007 

Tagi: Średzka
22:44, skrzatka_wariatka , od podwórka
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 11 lutego 2008

Resztki torów kolejki znajdują się w dwóch miejscach na ulicy Trzmielowickiej, niedaleko dworca pkp. Kolejka należała do niemieckiej fabryki Villeroy & Boch, produkującej przed wojną naczynia i przedmioty użytkowe z ceramiki, urządzenia sanitarne oraz płytki. Tą drogą pobierano zapewne dla fabryki materiał budulcowy z pobliskich stawów. Po wojnie mieściły się tam Wrocławskie Zakłady Materiałów Ogniotrwałych, w skrócie WZMO. Od kilku lat budynki są systematycznie rozbierane, nie ma już kominów, stoi jeszcze stara willa, ale jej także ma nie być. Tyle ile uda mi się dla Was uwiecznić zobaczycie tu na pewno.


styczeń 2008

21:30, skrzatka_wariatka , fabryka
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 10 lutego 2008

Mur z kamiennymi przyporami otaczający gotycki kościół św. Jadwigi od południa, według źródeł pochodzi jeszcze z czasów średniowiecza. Umieszczone są na nim trzy płyty nagrobne z cmentarza, najstarsza pochodzi z XVII wieku. Przedstawiona jest na niej prawdopodobnie matka z trójką córek, po bokach postaci są herby. Jest też zatarta inskrypcja: Rosina Ba... z domu Utmann ae Stablenitz 1671. Obok jest płyta z dzieckiem oraz płyta dwóch osób zmarłych w kwietniu 1849 roku podczas epidemii cholery.


styczeń 2008 

Archiwum
Tagi