Migawki z zachodniego krańca Wrocławia i okolic.
sobota, 26 stycznia 2008

Fotorelacja z wernisażu wystawy fotografii Agaty Kramarz i pokazów slajdów Agnieszki Piwek oraz Marysi Puzanowskiej, które odbyły się 25 stycznia 2008 r., w leśnickim CK Zamek.


Plakat promujący imprezę


Otwarcie wystawy: po lewej Agata Kramarz z Krakowa


Wino wernisażowe :)


Fotografie Agaty Kramarz w zamkowym podziemiu


Przed pokazem slajdów


Siedzieliśmy - po turecku - oczywiście :)


Agnieszka Piwek z Krakowa, autorka pokazu o Turcji


Marysia Puzanowska z Wrocławia, autorka pokazu o Turkmenistanie


Degustacja herbaty


Fajka wodna - shisha


Zamkowy wystrój


25.01.2008

21:39, skrzatka_wariatka , wydarzenia
Link Komentarze (2) »
piątek, 25 stycznia 2008

Pokrywa kabli na chodniku, na ulicy Trzmielowickiej, zaraz za przejazdem kolejowym, właściwie są dwie takie same, niedaleko od siebie.


styczeń 2008

czwartek, 24 stycznia 2008


grudzień 2007/styczeń 2008 

Tagi: Rubczaka
17:10, skrzatka_wariatka , kamienice
Link Dodaj komentarz »
środa, 23 stycznia 2008

Daty powstania kilku leśnickich domów...


Dolnobrzeska 52


Platanowa 2


Krępicka 34 


Serowarska 19


Ślepa 4

styczeń 2008

wtorek, 22 stycznia 2008

Budynek nigdy nie robił na mnie dobrego wrażenia i właściwie nie zastanawiałam się za bardzo nad jego dawnym przeznaczeniem. I tu się okazało był błąd. Choć może teraz straszy, gdyż udekorowany jest szyldami jak choinka, na przełomie XIX i XX wieku sprawiał z całą pewnością bardzo miłe wrażenie. Powstał w 1910 roku według projektu M. Kiehnela podobnie jak stojące obok kamienice pod numerami Średzka 35 (1910 r.) oraz narożna 37 (1911 r.).

W Leśnicy w tamtych czasach działało 6 lokali gastronomicznych. Deutsches Haus, bo tak właśnie sie nazywał, był wśród nich największy i zapewne miał najciekawszą ofertę. Z starej reklamy tego miejsca wiemy, że był tam hotel z salonami i pokojami gościnnymi, restauracja i kawiarnia na tarasie. Goście, którzy lubili czynnie spędzać czas mieli do wyboru kręgielnię, bilard, kort tenisowy, salę rozrywki oraz salę z parkietem i sceną teatralną, dla dzieci był plac zabaw. Wypoczać też było gdzie, zacieniony ogród zamknięty kolumnadą, namioty, szklana weranda, ogród zimowy... W głowie mi się to nie mieści :)

Dzisiejszy Deutsches Haus to miejsce bez pomysłu. Ma taką a nie inną wewnętrzną konstrukcję, że chyba ciężko cokolwiek tam urządzić. Natrafimy na porozrzucane gdzie się da punkty usługowe bądź sklepiki, na samym dole od strony podwórka - parkingu jest lecznica dla zwierząt, zaś na górze siłownia i sauna. Klatki schodowe i korytarze aż się proszą o remont. Elewacja zresztą też. Tylko nie wiem czy się doczekają. Budynek mieści się na rogu Średzkiej i Trzmielowickiej.

Na zdjęciach budynek z przodu i od podwórka. Zdecydowanie lepiej wygląda na starych pocztówkach, których był częstym motywem. Sfotografowałam też w środku dolny poziom.

--->  rodowita Leśniczanka przypomniała mi, za co dziękuję, że mieściła się tu kiedyś szkoła :)


grudzień 2007/styczeń 2008

Tagi