Migawki z zachodniego krańca Wrocławia i okolic.
piątek, 11 stycznia 2008

Kamienica przy Płońskiego 11-13. W bramie nr 13 znajdują się: posterunek leśnickiego oddziału Straży Miejskiej, siedziba Rady Osiedla oraz Biuro Poradnictwa Obywatelskiego (przy Radzie Osiedla).

Kamienice powstały w 1910 roku według projektu Adolfa Ihme.

grudzień 2007

17:21, skrzatka_wariatka , kamienice
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 10 stycznia 2008

Owalne okienko willi przy ulicy Krępickiej 27.


styczeń 2008 

Tagi: Krępicka
18:12, skrzatka_wariatka , okna
Link Komentarze (2) »

Druga z kaplic grobowych z cmentarza na Trzmielowickiej oraz zbliżenie jednego z najstarszych grobów (na ostatnim zdjęciu). Pierwsza z kaplic jest do zobaczenia na moim blogu, kilka notek wstecz.


grudzień 2007

środa, 09 stycznia 2008

Pomnik poległych Czerwonoarmistów. Znajduje się przed cmentarzem na ulicy Trzmielowickiej. Powstał w 1945 roku, dla upamiętnienia poległych żołnierzy radzieckich. Kula początkowo była betonowa, ale nie wytrzymała próby czasu i pod koniec lat 70. kiedy przeprowadzano renowację pomnika zastąpiono ją spawaną z pasków blachy. Takie informacje podaję za książką Zygmunta Antkowiaka "Pomniki Wrocławia". Na starych zdjęciach nie zauważyłam tej swastyki, która zapewne niektórym kazałaby sądzić, że pomnik stał już wcześniej. To chyba jakiś nowy twór :)


grudzień 2007

17:01, skrzatka_wariatka , pomniki i krasnale
Link Komentarze (1) »

W leśnickim Centrum Kultury Zamek 25 stycznia o godz. 18 odbędzie się impreza z cyklu "Odkrywanie nieznanego". Jeśli macie ochotę przenieść się na chwilę do Turcji i Turkmenistanu to myślę nadarza się ku temu niezła okazja. Zamek opanują dziewczyny - podróżniczki, odbędzie się wernisaż fotografii wykonanych w Turcji przez Agatę Kramarz, studentkę Zarządzania Kulturą Uniwersytetu Jagiellońskiego (prace tej fotografki można obejrzeć tutaj: http://agatakramarz.pl) oraz pokazy slajdów z podróży po Turcji (autorka Agnieszka Piwek, studentka Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie) oraz Turkmenistanu (autorka Marysia Puzanowska, studentka Filologii Rosyjskiej Uniwersytetu Wrocławskiego). Dziewczyny przy okazji opowiedzą o swoich wojażach. Odbędzie się także pokaz tańca brzucha w wykonaniu Doroty Szaro wraz z jej założoną w 2004 r. grupą Teatro del Oriente.

Wstęp na imprezę kosztuje 5 zł, w tym poczęstunek, degustacja turkmeńskiej herbaty oraz możliwość zapalenia shishy.

Dojazd z centrum Wrocławia, tramwajami linii 10 oraz 22 (do ostatniego przystanku), autobusami 409 (wysiadka pod samym Zamkiem), 403 oraz 519 (z PKS-u).

Przybywajcie :)

00:48, skrzatka_wariatka , wydarzenia
Link Komentarze (1) »
Tagi