Migawki z zachodniego krańca Wrocławia i okolic.
piątek, 18 listopada 2016

We wnętrzu klatki schodowej domu wielorodzinnego przy Dolnobrzeskiej 52 znalazłam urocze i stare kafelki. Dom ma na fasadzie datę budowy 1910 r.

 

Kafelki:

listopad 2016

poniedziałek, 14 listopada 2016

Przy Dolnobrzeskiej na terenach dawnego PGR wyburzono na przełomie października i listopada starą stodołę przylegającą do części mieszkalnej. W ten sposób trudny zakręt na tej ulicy zyskał lepszą widoczność. Dla przypomnienia jak wyglądała, można ją zobaczyć tu: Na zakręcie lub na moim instagramie: Stodoła przy Dolnobrzeskiej wiosną

Inne domy w tym miejscu:

listopad 2016

19:01, skrzatka_wariatka , pgr
Link Dodaj komentarz »
piątek, 11 listopada 2016

Stare, ozdobne drzwi i witryny sklepowe w zakładzie szklarskim przy ul. Średzkiej. Na tej ulicy zachowało się jeszcze kilka takich lokali, gdzie można znaleźć drewniane elementy, niestety większość z nich jest w złym stanie i systematycznie są wymieniane na nowe. Szklarz znajduje się w kamienicy z numerem 18.

Stan z lipca 2015 r.:

lipiec 2015

Tagi: Średzka
20:00, skrzatka_wariatka , stare zakłady
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 30 października 2016

Przedwojenna gospoda Weiberkranke znajdowala sie na rogu ulic Jajczarskiej i alei Platanowej. Obecnie dzialka ta jest niezabudowana, na jej terenie mozna zobaczyc kilka kamiennych pozostalosci po budynku, resztki schodow. Rozebrano go po II wojnie swiatowej.

Pocztowki przedstawiajace restauracje Weiberkranke:

Zrodlo: dolny-slask.org.pl

Zrodlo: dolny-slask.org.pl

Umiejscowenie dawnej restauracji widac na tej pocztowce, fotografia zostala zrobiona prawdopodobnie z domu przy ul. Serowarskiej, w tle widac wille przy alei Platanowej:

Zrodlo: dolny-slask.org.pl

Obiekt byl duzych rozmiarow, malowniczo polozony przy lesie, posiadal tez letni ogrodek:

Zrodlo: dolny-slask.org.pl

Zrodlo: dolny-slask.org.pl

Wnetrza:

Zrodlo: dolny-slask.org.pl

Zrodlo: dolny-slask.org.pl

Obecnie miejsce to wyglada tak:

kwiecień 2015

środa, 26 października 2016

Dzis moje zdjecie zostalo wybrane jako ZDJECIE DNIA na portalu wroclaw.naszemiasto.pl. Przedstawia dobrze znana mieszkancom Lesnicy aleje wysadzona kasztanami, ulice Stefana Batorego. Zdjecie wykonalam w polowie sierpnia tego roku.

Link do artykulu: Wroclaw:ZDJECIE DNIA

Wiecej zdjec: Aleja kasztanow

Screen: