Migawki z zachodniego krańca Wrocławia i okolic.

zapomniane cmentarze, mauzolea, płyty nagrobne

środa, 05 września 2018

W Lesie Mokrzańskim widziałam dwa takie nieznane groby. Pierwszy, o który najwyraźniej ktoś dba, znajduje się przy jednej z głównych dróżek leśnych, bliżej ul. Junackiej. Może ktoś z czytelników zna historię tego miejsca?

listopad 2016

czwartek, 19 lipca 2018

Prezentowalam kapliczki z cmentarza na Trzmielowickiej juz kilka razy, tym razem skupiam sie na detalach jednej z nich.

wrzesień 2017

niedziela, 11 lutego 2018

Grobowiec rodziny Limburg-Stirum, właścicieli folwarku Gross Peterwitz wybudowano w latach 1865-1887. Znajduje się w rogu założenia parkowego, przy murze, w pobliżu dawnego kościoła ewangelickiego. Obecnie stoi pusty. 

Piramidalny kształt grobowca jest dość rzadki wśród zachowanych tego typu obiektów. 

Wnętrze mauzoleum:

 

Park i pozostałość po zapewne otaczających mauzoleum obiektach małej architektury:

styczeń 2018

sobota, 23 grudnia 2017

Jeden z niewielu grobów dawnych mieszkańców Leśnicy, który zachował się na cmentarzu przy ul. Trzmielowickiej.

wrzesień 2017

sobota, 16 grudnia 2017

Zapraszam do obejrzenia detali kapliczki nagrobnej rodziny Ronisch-Ganss z cmentarza przy Trzmielowickiej. Przedwojenne grobowce z tego cmentarza fotografowałam już wielokrotnie, po więcej zdjeć konkretnie tego obiektu zapraszam do wpisów: Grobowiec rodziny Ronisch-Ganss oraz Kaplica grobowa II Znajdziecie tam także krótką notkę o historii tego cmentarza.

Często wracam w te same miejsca z aparatem, jednym z powodów jest to, że fotografuję Leśnicę od 10 lat i po prostu w tak długim czasie następuje wiele zmian: budynki są wyburzane, reszta przechodzi renowacje lub niszczeje, znikają stare ogrodzenia i detale. Mam taką ambicję, żeby jak najlepiej udokumentować to miejsce, zostawić jak najwięcej fotografii. Lubię uwieczniać te zmiany, wtedy widzę w tym co robię sens. Drugi powod jest taki, że najnormalniej w świecie Leśnica ma pewne granice i liczba obiektów związanych z Deutsch Lissą w pewnym momencie się kończy. Dlatego z czasem na blogu pojawiły się także zdjęcia z pobliskich dzielnic Wrocławia lub wsi dookoła Leśnicy. Te wpisy znajdziecie w kategorii: Okolice

wrzesień 2017

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6
Archiwum
Tagi