Migawki z zachodniego krańca Wrocławia i okolic.

wille

niedziela, 14 października 2018

Kilka ujęć jednej z najciekawszych willi na terenie osiedla Leśnica, konkretnie przy Serowarskiej, 

wrzesień 2017

 

15:42, skrzatka_wariatka , wille
Link Dodaj komentarz »
sobota, 29 września 2018

...

Detale:

wrzesien 2017

20:27, skrzatka_wariatka , wille
Link Dodaj komentarz »
środa, 22 sierpnia 2018

Duży, wielorodzinny dom przy Alei Klonowej 6:

Ganek:

Detal przy wejściu:

Na rogu posesji - element dawnego ogrodzenia:

wrzesień 2017

17:36, skrzatka_wariatka , wille
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 27 listopada 2017

Serowarska to bez wątpienia obok Kąckiej i Skoczylasa, jedna z najciekawszych ulic naszego osiedla. Idąc nią nie mogę oderwać wzroku od domow po obu stronach, większość powstała ponad 100 lat temu, bardzo mało jest tu współczesnych willi. Jak zawsze mam swoich ulubieńców i dom, który pokaże dziś do nich należy. urzeka mnie jego bryła, dach i kilka detali, które wpływają na taką a nie inną aurę, którą wytwarza. Dom otoczony jest jak większość willi przy Serowarskiej przestronnym i starym ogrodem. Nie znajdziecie tu kiczu, jedynie upływający czas...

Budynek jest z pozoru przysadzisty, niewyróżniający się, ale oczywiście diabeł tkwi w szczegółach. Jeśli dawna architektura Wrocławia porusza waszą wrażliwość to przyjrzyjcie się im a najlepiej wybierzcie na spacer po Pustkach i zobaczcie to na żywo.

Ganek:

Zdobienia pod dachem zauważyłam dopiero po 10 latach fotografowania Leśnicy i okolic. Chociaż nie wiem jak to się dzieje, to w sumie cieszę się, że w dalszym ciągu mogę odkrywać tu nowe rzeczy.

Wykusze okienne w dachu i ich detale:

wrzesień 2017

13:44, skrzatka_wariatka , wille
Link Komentarze (2) »
środa, 08 listopada 2017

Willa i jej detale już kiedyś były na blogu, ale udało mi się zrobić więcej zbliżeń i być może nie wszyscy widzieli wczesniejsze zdjęcia. Jest to jedna z największych willi na terenie Leśnicy i okolic. Cieszy to, że jest odrestaurowana i nie przepadła jak wiele jej podobnych we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. W latach powojennych mieszkali tu pracownicy fabryki WZMO z ul. Trzmielowickiej. Data powstania budynku to 1907 rok. Przed domem rosną duże i stare platany. Naprawdę piekne miejsce.

 

wrzesien 2017

12:18, skrzatka_wariatka , wille
Link Komentarze (2) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 10
Archiwum
Tagi