Migawki z zachodniego krańca Wrocławia i okolic.

wille

poniedziałek, 27 listopada 2017

Serowarska to bez wątpienia obok Kąckiej i Skoczylasa, jedna z najciekawszych ulic naszego osiedla. Idąc nią nie mogę oderwać wzroku od domow po obu stronach, większość powstała ponad 100 lat temu, bardzo mało jest tu współczesnych willi. Jak zawsze mam swoich ulubieńców i dom, który pokaże dziś do nich należy. urzeka mnie jego bryła, dach i kilka detali, które wpływają na taką a nie inną aurę, którą wytwarza. Dom otoczony jest jak większość willi przy Serowarskiej przestronnym i starym ogrodem. Nie znajdziecie tu kiczu, jedynie upływający czas...

Budynek jest z pozoru przysadzisty, niewyróżniający się, ale oczywiście diabeł tkwi w szczegółach. Jeśli dawna architektura Wrocławia porusza waszą wrażliwość to przyjrzyjcie się im a najlepiej wybierzcie na spacer po Pustkach i zobaczcie to na żywo.

Ganek:

Zdobienia pod dachem zauważyłam dopiero po 10 latach fotografowania Leśnicy i okolic. Chociaż nie wiem jak to się dzieje, to w sumie cieszę się, że w dalszym ciągu mogę odkrywać tu nowe rzeczy.

Wykusze okienne w dachu i ich detale:

wrzesień 2017

13:44, skrzatka_wariatka , wille
Link Komentarze (2) »
środa, 08 listopada 2017

Willa i jej detale już kiedyś były na blogu, ale udało mi się zrobić więcej zbliżeń i być może nie wszyscy widzieli wczesniejsze zdjęcia. Jest to jedna z największych willi na terenie Leśnicy i okolic. Cieszy to, że jest odrestaurowana i nie przepadła jak wiele jej podobnych we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. W latach powojennych mieszkali tu pracownicy fabryki WZMO z ul. Trzmielowickiej. Data powstania budynku to 1907 rok. Przed domem rosną duże i stare platany. Naprawdę piekne miejsce.

 

wrzesien 2017

12:18, skrzatka_wariatka , wille
Link Komentarze (2) »
piątek, 06 stycznia 2017

Przy Serowarskiej 13:

Aleja Platanowa:

ul. Pustecka:

grudzień 2016

Majchra:

maj 2015

niedziela, 26 stycznia 2014

Zdjęcie wiosenne, ale jedyne, które mam ukazujące ten domek. Długo był do sprzedania, aktualnie został wyburzony. Stał na rogu Dolnobrzeskiej i Brzezińskiej. Chociaż niepozorny, to i w nim ktoś kiedyś mieszkał i niejako należał do leśnickiej przestrzeni.

kwiecień 2009

20:48, skrzatka_wariatka , wille
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 02 lipca 2013

Willa "Anna" z ulicy Skoczylasa (róg Ślepej) została z zewnątrz całkowicie wyremontowana, nowy dach, elewacja, okna, odnowiony ganek. Także ogrodzenie oraz podjazdy i ścieżki na podwórku są nowe. Stała się dzięki temy jedną z pięknych wizytówek Leśnicy, oby takich więcej:

fot. Michał Siwakowski

Nowy dach i zaakcentowane chorągiewkami data budowy 1900 oraz remontu 2011:

maj 2013

23:07, skrzatka_wariatka , wille
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 10
Archiwum
Tagi