Migawki z zachodniego krańca Wrocławia i okolic.

pomniki i krasnale

czwartek, 26 października 2017

Pomnik na skwerku pomiędzy ulicami Trzmielowicką a Serowarską, przed cmentarzem w jesiennej  odsłonie. Nie znajdziemy na nim żadnych starych napisów. Z źródeł wiemy, że był po 1945 roku pamiątką po poległych żołnierzach Armii Czerwonej. Czy stał już wczesniej i został do tej funkcji "przysposobiony" czy powstał dopiero po II wojnie światowej, tego niestety nie wiem. Skłaniam się ku tej pierwszej opcji, ale nie znalazłam go na żadnej archiwalnej pocztówce. Może wśród Państwa jest ktoś kto ma jakieś informacje lub wiedzę na ten temat.

wrzesień 2017

niedziela, 10 września 2017
poniedziałek, 21 sierpnia 2017

Pomnik Nepomucena i Marii z Placu Swietojanskiego widziany od strony parku i zamku:

lipiec 2015

czwartek, 04 lutego 2016

Zagospodarowanie terenu wokół statuy maryjnej, pomnika św. Nepomucena na Placu Świętojańskim w centrum Leśnicy. Projektant: Ewa Milejska Mędrek. Inwestor: Zarząd Zieleni Miejskiej Wrocławia.

Inwestycję zakończono w połowie listopada, zaś 29 listopada 2015 r. miało miejsce uroczyste otwarcie z udziałem kardynała Meisnera. Odsłonięto wtedy także pamiątkową tablicę, która z powodu kuriozalnego tekstu najpierw stała się sławna w całym Wrocławiu a następnie usunięta. Fotografie tablicy są do zobaczenia na fb profilu bloga.

styczeń 2016/ fuji

czwartek, 14 stycznia 2016

Pomnik ku czci ofiar I wojny światowej oraz upamiętniający zwycięstwa i ofiary wojen pruskich w XIX wieku u zbiegu ulic Rubczaka i Trzmielowickiej. Na kolejnym zdjęciu nieużywany już dziś budynek nastawni pkp, w tle kontenery, w których umieszczone są nowe punkty kontroli pociagów. 

kwiecień 2013

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6
Archiwum
Tagi