Migawki z zachodniego krańca Wrocławia i okolic.

zamek

czwartek, 07 lipca 2016

Kilka detali zamku leśnickiego z bliska. Na czterech pierwszych zdjęciach kapitele wieńczące pilastry pod dachem zamkowym. 

kwiecień 2016

sobota, 24 maja 2014

Sala kinowa to i ekran musi być. Nie byle jaki. Bardzo ciężka konstrukcja, zwijana. Nad nim specjalny balkonik. Na pozostałych zdjęciach machiny na strychu zamkowym zarządzające tym oto cudem.

 

...

Balkonik i specyficzne wykończenie sufitu, które obecnie stanowi problem atestowy:

Za ścianą miejsce pracy osoby, która puszczała filmy. Od razu przychodzi mi do głowy bohater filmu Fight Club i jego podejście do kinematografii ;)

Mechanizmy na strychu:

 Zaplecze:

marzec 2014

środa, 21 maja 2014

Sala kinowa mieści się w CK Zamek na 1. piętrze. Obecnie nie spełnia już swojej roli w zakresie dla jakiego zaistniała. Od około roku właściwie nie jest używana, ze względu na brak wymaganych atestów. Dawniej filmy mogło oglądać tu około 170 widzów.

 

 

Dawniej podświetlane elementy informacyjne, pamiętam wprawdzie nie z tego kina, ale klimat ciemności na sali i światełek przy schodach to było to. Było, minęło...

marzec 2014

niedziela, 13 kwietnia 2014

Lustro to jedyny mebel, który pozostał z oryginalnego wystroju leśnickiego zamku. Jeśli macie Państwo ochotę choć na chwilę przenieść się w czasie to polecam obejrzenie archiwalnych fotografii zamkowych wnętrz na portalu Dolny Śląsk na fotografii dolny-slask.org.pl  Wnętrza pałacu leśnickiego  Tylko one, no i lustro pozostały po danej świetności tego miejsca.

marzec 2014

14:46, skrzatka_wariatka , zamek
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 31 grudnia 2012

W podziemiach CK Zamek trwa zabawa sylwestrowa, a ja pisze dla Panstwa z Miedzygorza i stad chcialabym zyczyc wszystkiego najlepszego w nadchodzacym 2013 roku :) Zycze sobie i Wam dobrego czasu, owocnego, bez napiec, tworczego.

Zamek za mgłą, grudniowy wieczór z aparatem i statywem:

grudzień 2012

22:19, skrzatka_wariatka , zamek
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4