Migawki z zachodniego krańca Wrocławia i okolic.

stare zakłady

piątek, 11 listopada 2016

Stare, ozdobne drzwi i witryny sklepowe w zakładzie szklarskim przy ul. Średzkiej. Na tej ulicy zachowało się jeszcze kilka takich lokali, gdzie można znaleźć drewniane elementy, niestety większość z nich jest w złym stanie i systematycznie są wymieniane na nowe. Szklarz znajduje się w kamienicy z numerem 18.

Stan z lipca 2015 r.:

lipiec 2015

Tagi: Średzka
20:00, skrzatka_wariatka , stare zakłady
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 16 lutego 2015

Niskie zabudowania przy ul. Eluarda.

Widok z narożnej kamienicy na P. Eluarda 1.

czerwiec 2012

sierpień 2012

22:35, skrzatka_wariatka , stare zakłady
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 18 września 2014

Poczta leśnicka u zbiegu ulic Skoczylasa i Rubczaka:

kwiecień 2013

wrzesień 2012

środa, 09 stycznia 2013

Ostatnie wakacje upłyneły mi na współpracy z Cafe Minimal. Mała kawiarenka przy Średzkiej 15, w miejscu gdzie obecnie działa kebab Dyktator, a wcześniej istniały sklepy wielobranżowe, kwiaciarnia i nie pamiętam co jeszcze... przetrwała 4 miesiące, bardzo indywidualna w pomyśle i podejściu do klienta, specyficzna i niszowa. Zabrakło funduszy na rozwój i przetrwanie, sam pomysł to było za mało. Czy współcześnie, żeby utrzymać taki punkt jedynym wyjściem jest zdobycie koncesji i sprzedaż alkoholu? Jeśli tak, to nie za ciekawie mówi to o kondycji społeczeństwa ;)

Jak myślicie - co pokazuje przykład działającej jedynie 4 miesiące kawiarenki? Kryzys, brak zapotrzebowania na podobne miejsca, umiejscowienie właśnie w dalekiej od centrum Leśnicy, a może zły profil Cafe Minimal? Zachęcam do dyskusji - zwłaszcza mieszkańców okolicy. Jakie macie Państwo marzenia i potrzeby, jakich miejsc Wam brakuje w Leśnicy?

Przy obecnej pogodzie za oknem wspomnienia dodają optymizmu, za jakiś czas znowu będzie wiosna, lato i nowe inicjatywy :)

Przy parzeniu kawy:

Szyld autorstwa Waldemara Mokura:

Detale ściany:

maj 2012

Tagi: Średzka
14:01, skrzatka_wariatka , stare zakłady
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 20 grudnia 2012

Najwyższa już pora, żeby życzyć Państwu wszystkiego najlepszego na Święta Bożego Narodzenia, tak więc ode mnie: zdrowych i spokojnych dni w cieple, szczęściu i z rodziną oraz zasłużonego odpoczynku, fajnych prezentów pod choinką i wielu pyszności na stole :)

Jako ilustrację załączam leśnickie witryny sklepowe oraz choinki, które sfotografowałam na wieczornym spacerze w tym tygodniu. Choinka, która stoi pod restauracją Familia w rzeczywistości jest o wiele piękniejsza, niestety nie umiałam ująć jej dobrze na zdjęciu.

Mikołajek nad "Lissą":

Choinki przy Średzkiej:

CK Zamek:

grudzień 2012

 
1 , 2 , 3
Archiwum
Tagi